26 Aralık 2011 Pazartesi

http://www.birsilgibirkalem.org/

Soğuk bir kış gününden merhaba,mailimi az önce açtım ve amaç güzel ve yararlı olunca ,gelen bu maili sizlerle paylaşmak istedim.Maddi yardım toplanmıyor,okullara araç gereç yardımı isteniyor,gelen maili aynen yayınlıyorum...
Merhaba,
Okullara yardım toplamak için başlattığımız sosyal girişim projesinde desteğine ihtiyacımız var. Blog’unda takipçilerinle ve çevrendekilerle paylaşarak yardım bekleyen kardeşlerimize destek olabilirsin.
Projenin adı “Bir Silgi Bir Kalem”
www.birsilgibirkalem.org ilk ve orta öğretim kurumlarına yardım toplama amacıyla kurduğumuz online bir platform  Proje, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından destekleniyor ve kesinlikle maddi yardım almıyoruz. İhtiyaç duyulan ürünler öğretmenler tarafından sisteme giriliyor, bağışçılar tarafından satın alınıyor ve okullara gönderilip demirbaş olarak kayıt altına alınıyor. Amerika’da Oprah’ın tanıttığı donorschoose.org modelini Türkiye’ye uyarladık, diyebiliriz. Basın Bülteni’ni ekte bulabilirsin.
Motto: “Aydınlık yarınlar için Bir Silgi Bir Kalem”
Her şey bir silgi bir kalem ile başlar diyerek yola çıktık. Özellikle doğudaki okullarda çok temel malzemelerden bile yoksun arkadaşlarımız var. Mesela şu an bekleyen talepler arasında A4 kağıdı ve masa var.
Küçük yardımlarla onların eğitim kalitesinde büyük farklar yaratabiliriz. Bu işi sadece zenginler ya da büyük kurumlar değil herkes yapmalı. Çünkü her çocuğun iyi koşullarda eğitim görmeye hakkı var.
Bu arkadaşlar için senin yapabileceğin en büyük yardım blogunda paylaşmak. Bu sayede bağışçılar projeden haberdar olur ve yardım eder.
Projeye vereceğin her türlü destek bizim için ve ihtiyaç sahibi öğrenci arkadaşlarımız için çok değerli.

Şimdiden çok teşekkürler,
Sevgiler & Saygılar,
Bir Silgi Bir Kalem ekibi

4 yorum:

 1. Kopyalayıp yapıştırın Gülin hanım:)

  YanıtlaSil
 2. Paylaşmak ve elimden geleni yapmak isterim.
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir proje ve güzel bir uygulama ,paylaşım için şimdiden teşekkürler emel hanımcım,rica ederim...

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için değerlidir:)