KEÇE ATÖLYESİ ( Birlikte yapalım)

 Merhaba,
 postların arasında bulmak zor olur düşüncesi ile Baby nest'in (bebek yatağı)  video linkini ve kalıbı buraya  da ekliyorum. Kolaylıklar dilerim:)

  
Video linki: https://www.youtube.com/watch?v=zjf4V1fPAzA

Merhaba,
yıllar önce yapılışını linkte verdiğim keçe çiçek modelini kolay ulaşmanız için burada yeniden veriyorum. Benim yaptıklarımın fotoğrafları burada ,çiçeğin yapılışı linkte .
Her ne kadar bir facebook sayfasında ki yorumlarda yurtdışından alınmış bir çiçek modeli dense de ,malesef kızlar, bu çiçek modelinin yaratıcısı benim :) Yapılışı burada , http://www.nuraycatasarimlar.com/2012/05/nurayca-gul-yapls.html

Bu çiçek ile yaptıklarım,


 Keçe'ye dokunun:)

Mutlu haftalar:) 

http://www.nuraycatasarimlar.com/


Merhaba,
 bu yavru ceylan'ı perde süsü olarak düşündüm ,tabi yanına bir ikizi daha olacak .Arkasına cırt veya kurdela dikilip ,çocuk odalarına perde veya tüle monte edilebilir.

Önce kalıbı verelim ,sonra nasıl yaptık anlatalım:) Keçe'yi ikiye katladık . Kalıbımızı yerleştirdik. Sabun yada tekstil kalemi ile etrafından çizdik. Ve düzgünce kestik. Elde makine dikişi tekniği ile yüzü diğer parça ile birleştiriyoruz.Daha önce kestiğimiz kalpleri,gözü,ayak ve kuyruktaki beyaz parçaları da elde dikiyoruz.
 Battaniye dikişi tekniği ile üst üste koyduğumuz ceylan'ı dikiyoruz.  İçine boncuk elyaf dolduruyoruz. Kuyruğuna kelebek diktim ,kelebek kalıp'ta yoktu .Ekleyip eklememek isteğinize kalmış:)

Ağzını pek beğenmedim ,siz isterseniz çizgi gibi de işleyebilirsiniz. Kolaylıklar dilerim:)

Nuray
http://www.nuraycatasarimlar.com/
Merhaba,
sen de benim gibi keçe'ye meraklıysan, bu sayfaya hoşgeldin. Bundan 6 yıl önce başlayan keçe hikayemin şimdi aldığı durumu bloğumda görebilirsin:) 
6 yıl önce  bir akşam google'da gezinirken keçe'den yapılmış objelere rastlamış ve yapmak için çıldırmıştım. O dönem keçe ,bugün olduğu gibi her yerde satılmazdı.
Evin içinde döndüm, durdum ve sonunda bulaşık bezleri ve kullanmadığım bir polar atkıyı keserek bir gözlük kılıfı yaptım:) İşte benim keçe hikayem böyle başladı:)
Sonra internetten keçe sipariş ederek ve artık Ankara'da her yerde var, böylece devam ettim ve bırakamadım:)
Bu keyifli malzemeyi herkes eline almalı ve yaratmalı diye düşünüyorum:) 

İlk olarak keçe kedilerden kitap ayracı yapalım. 
Gerekli malzeme,
Birkaç parça keçe , akrilik boyalar,dondurma çubukları ( imkan varsa doktorların kullandığı boğaz çubuklarından da olabilir.)
Renkli kurdelalarYaz'dan kalma dondurma çubuklarını akrilik boya ile boyayalım. Akrilik boya çabuk kuruyor. Çizgiler oluşmaması için çok az su ile boyayı inceltebiliriz. Kuruduktan sonra pati izleri yapıyoruz:)

 

Sonra kedileri kalıbımıza göre kesiyoruz .  Kurdelalardan boyunlarına birer fiyonk yapıyoruz. Silikon ile keçe kedileri boyadığımız dondurma çubuklarına yapıştırıyoruz.

 Kitap ayraçlarımız artık hazır:)

İstersek kendimiz kullanırız veya sevdiklerimize hediye edebiliriz ,gerisi size kalmış:) 

Yeni çalışmada görüşmek üzere kendinize iyi bakın ,mutlu pazarlar:) http://www.nuraycatasarimlar.com/

10 yorum:

 1. Çok güzel olmuş Nuray'cım,Keçe Atölyesi hayırlı olsun sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah faydalı olur canım ,teşekkürler:)

   Sil
 2. Ellerine sağlık canım. Arkadaşımla otururken ,yaptığım işleri senin çiçeklerle süslüyordum , bu gece benim evde bol bol adın geçti:)).
  sevgiler canım açıklamalar çok kişiye faydalı olacaktır eminim.

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel:) lazım olursa bana yaz keser gönderirim yine ,teşekkürler,sevgiler:)

  YanıtlaSil
 4. bu bölümü sıkı takip edeceğimi söylemeliyim, çok teşekkürler:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevinirim:) ben teşekkür ederim:)

   Sil
 5. akrilik boya ile boyadıktan sonra vernik kullanmıyor muyuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vernik kullanmadım , denedim çıkmıyor.Kocatepe Beğendik'ten almıştım. Marie's markası. İstersen vernikleyebilirsinde sana kalmış:)

   Sil
 6. Nuray hanım merhaba, aynen bu keçe aşkı bambaşka bişey, süper bir terapi yöntemi, ortaya çıkan ürünler ise harikulade bir mutluluk...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keçe'yi akıl edenden Allah razı olsun :) çok çeşitli malzemeler ile çalıştım ,bu malzemeden vazgeçmek mümkün değil :) Aynı fikirdeyim:)

   Sil

Yorumlarınız benim için değerlidir:)